10.-11. června 2017

Zahrada prozatím není přihlášena.

Bohumila zahrada

sobota:
10–17

Dopravní spojení:
Vlakem z Prahy, hl. nádraží (směr na Říčany a Benešov u Prahy, cca 20 min.). Autobusem z metra C – Háje (cca 15 min). Autobusem z metra A – Depo Hostivař (cca 30 min). Auta prosíme parkovat na ulici Do Lipan, u zahrady je jen omezený počet parkovacích mís

hledáme dobrovolníka
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
lokalita:
Praha, Praha kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Do Lipan, z ul. Do Lipan poslední Kolovratskou uličkou doleva.
kontaktní osoba:
Alena Kopřiva Chadová
telefon:
607 704 611
e-mail:
oficiální web:

Popis

Bohumila zahrada je komunitní projekt v Praze-Kolovratech. Vznikla na podzim r. 2015, od začátku na principech permakultury. Funguje pod záštitou vzdělávacího spolku sOOva, který na Bohumila zahradě provozuje rovněž Lesní klub sOOvička a pořádá četné vzdělávací a společenské akce. Zahrada je pojata jako živý organismus i místo pro setkávání spřízněných duší, proto zde nemá každý člen vlastní záhonek, ale pracují všichni na společném díle v rámci svých možností a schopností a dle svého uvážení se odměňují při sklízení plodin. Členství není zpoplatněno, ale je možné přispívat na transparentní účet nebo se zapojit do organizace či programu komunitní zahrady. Bohumila zahrada má svého koordinátora, jinak je ale kladen důraz na sociokratické fungování společenství, tj. každý člen má při závažných rozhodováních platný hlas a při neshodách dochází k nalézání řešení schůdného pro všechny, nikoli k přehlasovávání menšiny většinou. Bohumila zahrada je určena zejména občanům MČ Praha-Kolovraty. Projekt podpořila MČ Praha-Kolovraty. Na Bohumila zahradě je možné prohlédnout si vyvýšené záhony spletené z větví, bylinkové spirály, předzahrádku s bosonohou stezkou a květinovými záhony (prostor pro veřejnost), jurtu Lesního klubu sOOvička, dřevník z palet, kompost (4. místo v soutěži Miss kompost 2016), separační toalety se zelenou střechou aj.

Doprovodné akce

Komentované prohlídky zahrady, zodpovězení dotazů ohledně Lesního klubu sOOvička (docházka předškolních dětí, letní tábor, letní školka). V rámci Víkendu otevřených zahrad proběhne na Bohumila zahradě Restaurant day (mezinárodní svátek domácího zdravého jídla).Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM