9.-10. června 2018

Zahrada prozatím není přihlášena.

Přírodní zahrada Na Dotek

otevřeno po celý rok
sobota:
9.00 -18.00
neděle:
9.00 -17.00

Dopravní spojení:
na autobusové lince (Trutnov - Pec pod Sněžkou/Pomezní boudy), zastávka autobusu Horní Maršov III. nebo Horní Maršov, most

parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
obchod
lokalita:
Horní Maršov, Kralovehradecký kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Horská 175
kontaktní osoba:
Šárka Škodová
telefon:
739205205
e-mail:
oficiální web:

Popis

Přírodní zahrada v areálu DOTEK (Dům obnovy tradic, ekologie a kultury) v Horním Maršově je první certifikovanou přírodní zahradou v Krkonoších zároveň budovanou s ohledem na její historii (bývalá farská zahrada) a fakt, že leží v ochranném pásmu Krkonošského národního parku. Nalézt v ní můžete takové prvky, které sami nalákají živočichy a rostliny dovnitř. Zahrada pak lahodí oku, mysli, ale i chuti, návštěvníkům se odsud ani nechce. Zahrada je rozdělena na čtyři části: reprezentativní (farskou) zahradu, herní část, kterou ocení zvláště malé děti, divoký koutek s přírodním jezírkem, hospodářskou část s ovocným sadem a záhonky na pěstování typických krkonošských bylinek a zeleniny.

Doprovodné akce

- komentované prohlídky (každý den ve 14 a 16 hodin) - zahradní hra pro děti (oba dva dny, po celou dobu) - zahradní tvoření pro děti (oba dva dny, po celou dobu) - prodej publikací se zahradní tématikouVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM