8.-9. června 2019

Zahrada se v letošním roce neúčastní.

2018 ne_Školní přírodní zahrada při MŠ Lánice, Velká Bíteš

sobota:
10.6.2017 13.00 - 17.00

Dopravní spojení:
Od dubna 2017 se plánuje rekonstrukce silnice č. 38, u které se MŠ Lánice a přírodní zahrada nachází. Více info viz. doprovodný program.

vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Velká Bíteš, Vysočina kraj, Česká republika
typ objektu:
školní zahrada
adresa:
Lánice 300, Velká Bíteš
kontaktní osoba:
Mgr. Hana Sedláková
e-mail:
oficiální web:

Popis

Přírodní zahrada při MŠ Lánice 300, Velká Bíteš byla vybudována díky podpoře MŽP a Města Velké Bíteše v rámci projektu OPŽP: „Vybudování, vznik a úpravy dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu při mateřských školách“ v roce 2014/2015. Přírodní zahrada byla zbudována tzv. na „zelené louce“ a v souladu s principy budování přírodních zahrad vycházela její koncepce z živlů: země-voda-vzduch a oheň. Zahrada je koncipována tak, aby byla přírodní učebnou, místem ke hrám, relaxaci, odpočinku a vzájemnému setkávání se. Děti mají možnost v průběhu roku si nejen v zahradě hrát, ale také sledovat změny vegetace, podílet se na pěstování rostlin, pozorovat a starat se o různé rostliny a živočichy, a tak se naučit přírodu nejen chápat, ale i chránit. MŠ pořádá ve své zahradě různé akce pro žáky ZŠ, rodiče i veřejnost.

Doprovodné akce

Ochutnávka bylinkových nápojů s překvapením; hledání a poznávání bylinek v zahradě-smyslové poznávání a hry (hmatem, čichem, ochutnávkou); využití herbářů, knih, encyklopedií a dalších pomůcek; možnost využití různých zákoutí zahrady-vodní biotop, vrbový tunel, palisády, průlezky, houpačky, tunel, pískoviště; inspirace pro tvorbu vlastní přírodní zahrady, včetně možnosti seznámení se s průběhem přípravy projektu a jeho realizace v praxi. Každý účastník obdrží malý dáreček z naší přírodní zahrady. JAK SE K NÁM DOSTANETE: V okolí MŠ Lánice probíhá celková rekonstrukce silnice č. 37 směrem na Žďár nad Sázavou a silnice je uzavřena. Na školní zahradu se návštěvníci dostanou: Pěšky: zaparkovat na Masarykově náměstí a jít ulicí Lánice, kolem stavby silnice) směrem na Žďár nad Sázavou, přejít u světelného semaforu na parkoviště u MŠ Automobilem je objízdná trasa: z Masarykova náměstí ulicí Hrnčířskou, kolem kostela Sv.Jana Křtitele, ulicí Tyršovou, kolem Polikliniky. Na konci ulice Tyršova zabočit vlevo, kde je cca po 100 metrech světelný semafor. Těsně za semaforem odbočit vpravo na parkoviště u MŠ



Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM