8.-9. června 2019

Zahrada se v letošním roce neúčastní.

2018 ne_KomPot

neděle:
10-19

Dopravní spojení:
Z Prahy-Ruzyně autobus PID 319 (zastávka Terminál 1 nebo 2), linkové autobusy A22 a A23 ČSAD Kladno (zastávka Nádraží Veleslavín nebo Divoká Šárka). Do zastávky Kněževes, U nádraží. Dále pěšky 200m rovně po směru jízdy autobusu na konec vesnice, zahrada v

vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Nové Středokluky, Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
komunitní zahrada
adresa:
GPS 50.123439, 14.251412
kontaktní osoba:
Míla Hilegertová
e-mail:
oficiální web:

Popis

KomPot (komunitní potraviny) je občanské sdružení provozující zemědělské hospodářství v Nových Středoklukách u Prahy. Sdružuje lidi, kteří se rozhodli hledat nové cesty k potravinám a zemědělství. V roce 2012 jsme začali hospodařit na několika stovkách metrů a dnes pěstujeme okolo 40 druhů zeleniny a drobné ovoce na 0,5 ha od května do října pro 30 rodin. Pěstovaní zeleniny mají na starosti dva zahradníci, ale na chodu a financování se podílí všichni členové, protože KomPot funguje na principech komunitou podporovaného zemědělství (KPZ). Získali jsme certifikát přírodní zahrady, jelikož pěstujeme nejen ekologicky šetrně, ale máme na pozemku i včelí úly, keře jako větrolamy i úkryt pro zvěř a další přírodní prvky. Realizujeme vzdělávací, osvětové i volnočasové aktivity související se zahradničením, ekologickým zemědělstvím, péčí o půdu a v širším smyslu udržitelným rozvojem, zaměřené na děti i dospělé.

Doprovodné akce

od 14 hod prohlídka zahrady od 15:30 tvorba vyvýšeného záhonuVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM