9.-10. června 2018

Zahrada prozatím není přihlášena.

Dětská lesní školka Větvička

otevřeno po celý rok
sobota:
10 - 18 hodin
neděle:
zavřeno

Dopravní spojení:
15 minut pěšky od zastávky ČD Plzeň - Bolevec, kde je i parkoviště, nebo 20 minut pěšky od konečné tramvaje č. 1 - Bolevec. Cesta bude vyznačena barevným stužkami.

vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
lokalita:
Plzeň, Plzeňský kraj, Česká republika
typ objektu:
botanická zahrada, arboretum
adresa:
arboretum Sofronka, Plaská č.p. 877, Plzeň - Bolevec
kontaktní osoba:
MgA. Veronika Formánková
telefon:
603430253
e-mail:
oficiální web:

Popis

Prohlídka zázemí Dětské lesní školky Větvička, první lesní školky pro děti předškolního věku v Plzni. Školka je v areálu arboreta Sofronka, k vidění je zázemí - dřevěná jurta, permakulturní zahrádka s bylinkovou spirálou a vrbičkovým domkem, tzv. hrabiště pro hrátky s blátem a další prostory využívané pro každodenní pobyt v lese za každého počasí. Větvička - první dětská lesní školka v Plzeňském kraji - funguje od jara 2012. Větvička poskytuje předškolní vzdělávání v krásné přírodě, každý den za každého počasí. Zázemím je pro děti maringotka, v současné době týpí a od příštího školního roku i dřevojurta. K vidění je hmyzí domek, dětský záhon, vrbičkové iglů, vznikající bylinková spirála, v blízkosti další prvky určené lesní pedagogice - např. povalový chodník přes řašeliniště.

Doprovodné akce

Zpřístupněno bude zázemí Dětské lesní školky Větvička, lesního kubu pro předškolní děti. Provoz školky je celoroční, každý všední den od 8 - 16 hodin. V sobotu 10. 6. bude ve školce velká letní slavnost s programem a občerstvením. divadlo pro děti - Divadlo Hra, tvořivé dílny pro děti, hudební vystoupení, prohlídka zázemí dětské lesní školky, občerstvení - pojízdná čajovna SerafVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM