9.-10. června 2018

Zahrada prozatím není přihlášena.

Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s.

otevřeno pouze v sezóně
sobota:
9-19
neděle:
9-15

Dopravní spojení:
v pátek bus (na trase Vodňany-Netolice), vlastní auto, o víkendu do Chelčic nejezdí žádné autobusy, možno přijít pěšky z Vodňan (cca 3 km) pěknou procházkou

hledáme dobrovolníka
parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Chelčice, Jihočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Chelčice 1, 389 01 Vodňany
kontaktní osoba:
Mgr. Klára Kavanová Mušková
telefon:
775 382 477
e-mail:
oficiální web:

Popis

Přírodní zahrada je součástí Chelčického domova sv. Linharta, o.p.s., který poskytuje sociální službu sociálně terapeutické dílny pro dospělé se zdravotním postižením. Zahradu využívají pro terapeutickou práci uživatelé, děti z místní MŠ při environmentální výchově, veřejnost při workshopech pořádaných domovem a při dalších různých akcích pořádaných obcí Chelčice. Přírodní zahrada je situována v prostorách bývalé fary, certifikaci jsme získali v létě 2012. Průběžně se o zahradu starají klienti sociálně terapeutické dílny "Chelčický domov sv. Linharta" a také řada dobrovolníků. Zahrada je běžně otevřená veřejnosti, můžete zde prostě jen odpočívat a přemýšlet, vyplít záhonek.... nebo se zapojit do některé z akcí, které zdě děláme.

Doprovodné akce

Výstava obrazů dospělých lidí s mentálním postižením na téma "Svět barev a vůní kolem nás", a to v galerii pod širým nebem v přírodní zahradě. Tvořivá sochařská dílna v přírodní zahradě na téma "Žijeme v trávě..." V průběhu obou dní je možné si prohlédnou Památník Petra Chelčického v prostorách bývalého špýcharu.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM